ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ଗର୍ବ ର ଦିନ : ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କଲେ ଓଡିଆ ସାଂସଦ

ଆଜି ଓଡିଶା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଗର୍ବର ଦିନ ଥିଲା ଯେ ୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଜଣେ ଓଡିଆ ସାଂସଦ ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ସାଂସଦ ଡକ୍ଟର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର ଆଜି ରାଜ୍ୟସଭାର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଛନ୍ତି। ମହାମାରୀ ରୋଗ (ସଂଶୋଧନ) ଅର୍ଡିନାନ୍ସ, ୨୦୨୦ ବିଲ୍ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଓଡିଶାର ସାଂସଦ ରାଜ୍ୟସଭା ଚାମ୍ବରରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ସେ ଚେୟାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ସମୟରେ ପାର୍ଟି ଲାଇନ କାଟିଥିବା ସାଂସଦମାନେ ଉପ-ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବାରୁ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଦିନିକିଆ ଅଧିବେଶନ ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସେମାନଙ୍କର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଗୃହର ସବୁଠାରୁ କନିଷ୍ଠ ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସେ ଗୃହକୁ ଭଦ୍ର ଭାବରେ ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟର ସହିତ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଡକ୍ଟର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର ଏହି ମହତପୂର୍ଣ୍ଣ ଉତ୍ସବକୁ ତାଙ୍କ ନେତା ତଥା ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଥିଲେ। ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ଓଡିଶାର ୪.୫ କୋଟି ଲୋକ, ଯାହା ବିନା ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ଏହି ଯାତ୍ରା ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ସମ୍ଭବ ହୋଇନଥାନ୍ତା। ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଏହାର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସଂସଦରେ ଏକ ଓଡିଆ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିବା ଏକ ଗର୍ବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ।
ରିପୋର୍ଟ – ସୁଶ୍ରୀ ବିଶ୍ବଜିତା

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *