କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉପରେ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କର ମତାମତ

ଦିଲ୍ଲୀ(୦୫ /୦୨, ପିପିଲନ୍ୟୁଜ ): ସୀମାରେ କୃଷକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦୁଇ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି। ଆମେରିକୀୟ ପପ୍ ତାରକା ରିହାନ୍ନାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ପରେ ବଲିଉଡର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଏବଂ ନେତାମାନେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ସଲମାନ ଖାନ ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ସଲମାନ ଖାନ ସିଧାସଳଖ କିଛି କହିବାକୁ ବାରଣ କରୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା।ଗୁରୁବାର ଦିନ ସଲମାନ ଏକ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ସୋ ଲଂଚ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଆଜିକାଲି ସାରା ଦେଶରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ଏବଂ ଅନେକ ତାରକା ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମତାମତ ଦେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ କ’ଣ କହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି? ଅଭିନେତା ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଅତି ସନ୍ତୁଳିତ ଢଙ୍ଗରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିଥିଲେ |ତିନି ଖାନ ଅଭିନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଲମାନ ଖାନ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଉପରେ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାହରୁଖ ଖାନ ଏବଂ ଆମୀର ଖାନଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ବିବୃତ୍ତି ଆସିନାହିଁ। ସଲମାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅବଶ୍ୟ ମୁଁ ଏହା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବି, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବି। ଯାହା ଠିକ୍ ତାହା ସେଠାରେ ରହିବା ଜରୁରୀ | ଯାହା ଭଲ ତାହା ହେବା ଉଚିତ୍ | ସମସ୍ତଙ୍କ ସହିତ ସଠିକ୍ ଘଟଣା ଘଟିବା ଉଚିତ୍। ‘ପଞ୍ଜାବ, ହରିୟାଣା ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ହଜାର ହଜାର କୃଷକ ଗତ ନଭେମ୍ବରରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ତିନୋଟି କୃଷି ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବିରେ କୃଷକମାନେ ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି। ସରକାର ଏବଂ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ରାଉଣ୍ଡ ବୁଝାମଣା ସତ୍ତ୍ବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଉପାୟ ବାହାରିପାରି ନାହିଁ।ରିହାନ୍ନାଙ୍କ ଟୁଇଟ୍ ପରେ ସ୍ୱିଡେନର ପରିବେଶ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗ୍ରେଟା ଥୁନବର୍ଗ, ଆମେରିକାର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି କମଲା ହାରିସଙ୍କ ଭାଣିଜୀ ମୀନା ହାରିସ୍, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମାଣ୍ଡା କର୍ନି, ଗାୟକ ଜୟ ସେନ୍, ଡାକ୍ତର ଜିୟୁସ୍ ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ପର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟାର ମିଆ ଖଲିଫା ମଧ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ। ବୁଧବାର ଦିନ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍ ଉପରେ ଭାରତ ଦୃଢ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ଯାହାକୁ ବଲିଉଡ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସେଲିବ୍ରିଟି ତଥା ବରିଷ୍ଠ ମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ।

ରିପୋର୍ଟ -ଶୁଭ୍ରଜ୍ୟୋତି

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *